Załóż bloga Zaloguj sięWygodne OszczęDzanie

waluta 31 Styczeń, 2018 08:15 Kategoria główna Stały link Trackbacki (0)

alt

 

Oszczędzanie to zasada znana każdemu – nawet kilkuletnie dzieci skrupulatnie zbierają pieniążki do skarbonki, nierzadko na konkretną inwestycję, np. zakup ulubionej zabawki. Wpojone w dzieciństwie zamiłowanie do oszczędzania procentuje często w życiu dorosłym – wiele osób decyduje się na skorzystanie z dostępnych narzędzi bankowych, pozwalających w atrakcyjny sposób zwiększyć własne finanse. Jednym z rozwiązań, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, jest konto oszczędnościowe.

 

Oszczędności pod kontrolą

 

Konto oszczędnościowe to rachunek bankowy, który umożliwia dokonywanie standardowych operacji płatniczych, czyli nieograniczone korzystanie z zasobów rachunku, gwarantując jednocześnie bonus finansowy w przypadku środków pozostających na rachunku powyżej miesiąca.

Konto oszczędnościowe można założyć zarówno w złotówkach, jak i walucie obcej. Argumentem, który bez wątpienia przemawia na korzyść przedmiotowego rachunku oszczędnościowego jest symboliczna opłata za usługę, przy jednoczesnej szansie na realny zysk.

Pod względem technicznym konto oszczędnościowe nie różni się niczym od standardowego rachunku bankowego, klient otrzymuje nieograniczony dostęp do znajdujących się na rachunku środków, możliwość dokonywania przelewów, doładowywania telefonu, a także korzystania z karty debetowej w celu wypłaty gotówki w bankomacie lub dokonania płatności bezgotówkowej.

Nietrudno jednak zauważyć, że wiele osób pozostawia określoną część środków na koncie bankowym, które zwykle decydują o dodatnim saldzie. Działanie to w wielu przypadkach jest zamierzone, znajdujące się na rachunku środki dodatkowe to swoiste zabezpieczenie w przypadku pojawienia się nieprzewidzianych sytuacji losowych i nieplanowanych wydatków.

Decydując się na konto oszczędnościowe można pozyskać dodatkowe środki – jest to oprocentowanie kwoty, która pozostaje na rachunku dłużej niż miesiąc. Odsetki są naliczane po upływie miesiąca i – co ważniejsze – klient ma możliwość korzystania z dodatkowych środków bezpośrednio po ich doliczeniu do salda rachunku.

 

 


komentarze


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
 authimage

Powered by LifeType
© 2006 - Design by Omar Romero (all rights reserved)

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki TOPLISTA. Najlepsza toplista. Ranking. Fajne forum dyskusyjne - ranking forum. Najlepsze fora.